- Ravintola 040 9003841
- Tilaa uutiskirjeemme!
Tanssit klo 18-23. Liput 20 €.
Ennakko Lippu.fi ja R-kioskit (+ palv.maksut).
Tuntia ennen ovelta.
Heidi Pakarinen on rakastettu ja palkittu artisti, joka on sulattanut iskelmäkansan sydämet aurinkoisuudellaan ja positiivisuudellaan. Huima keikkatahti kertoo laulajan suosiosta. Artisti on yhtä lailla kotonaan niin tämän päivän musiikissa kuin entisaikojen nostalgisessa tanssitunnelmassa. Heidillä on monipuolinen keikkaohjelmisto, ja itsekin tanssia harrastavana artistina ohjelmistovalinnat ovat aina tilanteeseen sopivat.
Heidi on ollut ehdolla Iskelmän Vuosiäänestyksessä Vuoden Naisartisti, Vuoden Tulokas ja Vuoden Albumi -sarjoissa. Hänet muistetaan vuoden 2013 Tangokuningattarena sekä Tangorakkaus-brändin lanseeraajana. Vuosiin on mahtunut mukaan UMK-kilpailussa mukana olo laululla Bon Voyage. Esiintymisiä on ollut ulkomaita myöten, ja monipuolinen artisti on mm. edustanut suomalaista tangoa Argentiinassa Cumbre Mundial del Tango -tapahtumassa.
Pitkäsoittoja on Heidille kertynyt tähän mennessä kaksi: Sun kuningatar sekä Meitä varten. Lisäksi Heidillä on monia singlejulkaisuja mm. Minulla on sinut, Hali hali, Aina kun mä tanssin sekä Parhain tuhansista, jossa Heidi duetoi Markku Aron kanssa. Joulumusiikkia edustaa ihana Jouluprinsessa, jossa Heidi laulaa Helmi-tyttärensä kanssa. Luonnollisesti Heidiä kuullaan monilla tangokokoelmalevyillä. Lisäksi hän on levyttänyt lastenmusiikkia.